محتوای جدول

تفاوت لندینگ پیج با کدنویسی اختصاصی

تفاوت لندینگ پیج با کدنویسی اختصاصی

امروزه بهره‌گیری از دنیای دیجیتال به منظور دستیابی به طیف عظیمی از مشتریان یک مورد کاملاً ضروری به شمار می‌آيد که باید به آن توجه داشته باشید. در این زمینه از راهکارهای مختلفی استفاده می‌شود که در میان آن‌ها باید به مواردی همچون لندینگ پیج و طراحی وب‌سایت با کدنویسی اختصاصی اشاره کنیم.

اما به راستی تفاوت لندینگ پیج با کدنویسی اختصاصی چیست و چرا این دو مورد از اهمیت بسیار زیادی برخوردار هستند؟ اگر قصد دارید بر دانش خود بیفزایید با ما همراه بمانید تا هر یک از این موارد را به طور دقیق مورد بررسی قرار دهیم.

تعریف لندینگ پیج

تعریف لندینگ پیج
تفاوت لندینگ پیج با کدنویسی اختصاصی

اولین گزینه‌ای که باید به آن اشاره کنیم، لندینگ پیج (landing page) محسوب می‌شود. از این صفحه با نام‌های دیگری همچون صفحه فرود نیز یاد می‌کنند.

این صفحات باید به نحوی طراحی شوند که در عین سادگی، کلیه خدمات مدنظر شما را به کاربران مختلف معرفی کنند. یک لندینگ پیج ساده نیز باید به نحوی طراحی و ساخته شود که ساختار کلی کسب و کار شما در آن قابل مشاهده باشد. به عنوان مثال اگر از رنگ سازمانی خاصی استفاده می‌‌کنید، لندینگ پیج شما نیز باید مشمول این رنگ باشد.

لندینگ پیج‌ها معمولاً دارای بخش خاصی هستند که کاربران در‌ آن اطلاعات مدنظر شما را وارد می‌کنند. این اطلاعات سپس به طور کامل ثبت می‌شود تا بتوان در آینده از آن به منظور ارائه خدمات و یا ارائه تبلیغات گوناگون به کاربران کمک گرفت.

در واقع می‌توان گفت که لندینگ پیج جهت سرویس‌های کال تو اکشن که کاربران را به یک امر خاص فرا می‌خوانند گزینه‌ای بی‌نظیر به شمار می‌رود. اشتباه در طراحی صحیح لندینگ پیج می‌تواند منجر به عدم جذب کاربران جدید شوید که خود در نهایت درآمد شما را کاهش خواهد داد.

تعریف کدنویسی اختصاصی

تعریف کدنویسی اختصاصی
تفاوت لندینگ پیج با کدنویسی اختصاصی

حال که با تعریف لندینگ پیج آشنا شدیم، بهتر است به کدنویسی اختصاصی نیز اشاره‌ای داشته باشیم. این عبارت بیشتر به منظور ساخت کامل یک وب‌سایت به کار گرفته می‌شود.

در واقع اگر قصد دارید وب‌سایت ویژه خود را داشته باشید لازم است که از کدنویسی به شکل اختصاصی کمک بگیرید. این راهکار موجب می‌شود تا هر کسب و کار وب‌سایت ویژه خود را داشته باشد و از رقبای مربوطه کاملاً متمایز شود.

در کدنویسی اختصاصی وب‌سایت شاهد طراحی صفحات گوناگونی هستیم. به عنوان مثال، یکی از این صفحات می‌تواند به منظور نمایش محصولات و یا معرفی آن‌ها به کار گرفته شود، صفحه دیگری جهت ارائه مشخصات تماس مورد استفاده قرار می‌گیرد، یکی دیگر از صفحات برای ارائه پشتیبانی است و…

بنابراین می‌توان بیان کرد که بحث کد نویسی اختصاصی پیچیدگی‌های مرتبط با خود را دارد. در این روش نهایتاً با یک وب‌سایت کامل و جامع مواجه می‌شویم که هدف آن رفع نیازهای شما و کاربرانتان است. البته دست‌یابی به این هدف زمانی ممکن خواهد بود که از افراد متخصص و حرفه‌ای کمک گرفته باشید.

تفاوت لندینگ پیج با کدنویسی اختصاصی از نظر هدف

تفاوت لندینگ پیج با کدنویسی اختصاصی از نظر هدف
تفاوت لندینگ پیج با کدنویسی اختصاصی

با بررسی ماهیت کلی کد نویسی اختصاصی و صفحه لندینگ می‌توان تفاوت آن‌ها از نظر هدف را به راحتی تشخیص دارد. در حالی که هدف راهکار اول می‌تواند شامل موارد مختلفی باشد، صفحه لندینگ تنها یک هدف را دنبال می‌کند و آن دریافت اطلاعات و انتقال آن‌ها به صفحه فروش یا ارائه خدمات است. هر دوی این موارد از اهمیت بالایی برخوردار هستند و نمی‌توان آن‌‌ها را کم ارزش دانست.

کد نویسی اختصاصی به شما اجازه می‌دهد تا علاوه بر کلیه مزیت‌های مربوط به لندینگ پیج، یک وب‌سایت گسترده داشته باشید که از بخش‌های گوناگونی تشکیل شده است. در واقع باید بیان کرد که در این روش، خود لندینگ پیج نیز به عنوان یکی از صفحات داخلی وب‌سایت شما در نظر گرفته می‌شود که با کمک آن کاربران به خدمات ارائه شده دسترسی می‌یابند

به همین دلیل است که امروزه تمامی کسب و کارهای موفق موضوع کد نویسی اختصاصی را به عنوان یک اولویت اصلی برای خود در نظر گرفته‌اند و برای انجام آن به سراغ طراحان و دولوپرهای شناخته شده و مشهور می‌روند.

تفاوت لندینگ پیج با کدنویسی اختصاصی از نظر هزینه

تفاوت لندینگ پیج با کدنویسی اختصاصی از نظر هزینه
تفاوت لندینگ پیج با کدنویسی اختصاصی

 یکی دیگر از مواردی که در زمینه تفاوت لندینگ پیج با کدنویسی اختصاصی باید در مورد آن صحبت کرد، تمایز هر یک از این موارد به خاطر بحث هزینه است. همه ما دوست داریم با پرداخت کم‌ترین هزینه ممکن بهترین خدمات و محصولات را در اختیار داشته باشیم.

طبیعتاً‌ این موضوع نیز در رابطه با لندینگ پیج و کد نویسی اختصاصی صادق است و نمی‌توان آن را نادیده گرفت. به طور کلی باید بگوییم که ساخت لندینگ پیج هزینه کمتری نسبت به کد نویسی اختصاصی دارد.

شاید بپرسید که دلیل اصلی این موضوع چیست؟ در پاسخ به این سوال باید به پیچیدگی ساختار هر یک از این موارد اشاره کنیم.

لندینگ پیج تنها یک صفحه است و به همین جهت طراحی و اجرای آن هزینه کمتری را به شما تحمیل می‌‌کند، اما در روند کدنویسی اختصاصی هزینه‌ها به علل گوناگون افزایش می‌يابند، زیرا با یک پروژه بزرگ‌تر سر و کار داریم. این مورد از جمله گزینه‌های مهمی است که در زمان انتخاب چنین سرویس‌هایی باید به آن توجه داشته باشید.

تفاوت لندینگ پیج با کدنویسی اختصاصی از نظر زمان

تفاوت لندینگ پیج با کدنویسی اختصاصی از نظر زمان
تفاوت لندینگ پیج با کدنویسی اختصاصی

وقتی صحبت از تفاوت بین کد نویسی اختصاصی و لندینگ پیج به میان می‌آيد، لازم است که موضوع زمان موردنیاز جهت ساخت هر یک از این گزینه‌ها نیز مورد بررسی قرار بگیرد. این امر نیز همانند بحث هزینه اهمیت بالایی دارد و همه کاربران باید به آن دقت کنند.

اگر زمان زیادی ندارید و می‌خواهید در کوتاه‌ترین زمان ممکن یک صحفه جهت تبلیغ خدمات خود در اختیار داشته باشید، به سراغ لندینگ پیج بروید. سفارش دادن این صفحه به هزینه نچندان زیادی نیاز ندارد و در مدت زمان ساخت آن نیز واقعاً مناسب است.

چنانچه به دنبال کد نویسی اختصاصی هستید، باید حتماً به یاد داشته باشید که این امر به مدت زمان بیشتری نیاز دارد، اما در نهایت با یک سایت کاربردی و توسعه یافته طرف خواهیم بود. سایتی که نه تنها صفحه لندینگ، بلکه سایر صفحات موردنیاز شما را نیز در خود جای داده است.

با انتخاب کد نویسی اختصاصی شاید به یک برنامه‌ریزی زمانی دقیق‌تر نیاز داشته باشید، اما نتیجه نهایی برای سال‌های سال کلیه خدمات مدنظر شما و مشتریانتان را در اختیارتان قرار می‌دهد.

تفاوت لندینگ پیج با کدنویسی اختصاصی از نظر مهارت موردنیاز

تفاوت لندینگ پیج با کدنویسی اختصاصی از نظر مهارت موردنیاز
تفاوت لندینگ پیج با کدنویسی اختصاصی

بهتر است تفاوت لندینگ پیج با کدنویسی اختصاصی را از نظر مهارت موردنیاز به منظور ساخت هر یک از آن‌ها تجزیه و تحلیل کنیم. به نظر شما ساخت یک صفحه لندینگ ساده که عناصر نسبتاً کمی دارد و تنها از چند عکس، چند متن و همچنین یک فرم تشکیل شده است به مهارت بیشتری نیاز دارد یا انجام کد نویسی اختصاصی برای سایتی که قرار است به صورت بیست و چهارساعته پاسخگوی همه کاربران شما باشد؟‌

به دلیل ضرورت وجود همین مهارت‌ها است که همواره توصیه می‌شود کد نویسی اختصاصی وب‌سایت مدنظر خود را تنها به افراد ماهر و مجرب بسپارید. البته باید به این نکته اشاره کنیم که ساخت لندینگ پیج نیز کار پیچیده‌ای به شمار می‌آيد، به خصوص اگر قصد داشته باشید لندینگ پیج شما از سایر نمونه‌های موجود کاملاً متفاوت باشند.

امروزه امکان استفاده از قالب‌های از پیش ساخته شده برای لندینگ پیج وجود دارد، اما اکثر کسب و کارهای برتر به دنبال آن هستند که به جای استفاده از این قالب‌ها یک طراحی مختص به خود را در اختیار داشته باشند.

تفاوت لندینگ پیج با کدنویسی اختصاصی از نظر کاربرد

کاربرد کلی هر یک از این موارد نیز با هم کمی متفاوت است و باید آن را در نظر داشته باشید. از لندینگ پیج بیشتر در کمپین‌های تبلیغاتی کمک گرفته می‌شود، زیرا در چنین مواردی نیاز به ساخت یک وب‌سایت کامل نداریم و تنها می‌خواهیم محصولات و خدمات گوناگون خود را به اطلاع کاربران زیادی برسانیم.

این نوع بازاریابی به شما اجازه می‌دهد تا بدون نیاز به پرداخت هزینه‌های بسیار زیاد، تبلیغات خود را به طور کامل انجام دهید و از سوی دیگر فرایند ثبت‌نام برای دریافت کالاها و خدمات گوناگون را برای کاربرانتان ساده‌تر کنید.

این در حالی است که از کد نویسی اختصاصی به منظور تولید وب‌سایت‌های پیچیده و همچنین برنامه‌های وب یا web based applications کمک گرفته می‌شود.

چنانچه تاکنون وب‌سایت مشخصی برای کسب و کار خود در اختیار نداشته‌اید و قصد دارید به صورت حرفه‌ای به این حوزه وارد شوید، لازم است که کد نویسی اختصاصی را انتخاب کنید. پس از ساخت وب‌سایت می‌توانید نسبت به ایجاد یا تغییر صفحه لندینگ پیج خود در درون آن اقدام کنید.

بین این مورد کدام یک را انتخاب کنیم؟

این مورد از جمله مهم‌ترین پرسش‌هایی به شمار می‌آيد که هر روزه با آن روبرو می‌شویم. شاید تصور کنید که پاسخ دقیقی برای چنین سوالی وجود دارد، اما این تصور نادرست است.

دلیل این امر نیز به نیازها و همچنین خدمات مختلف ارائه شده توسط هر کسب و کار ارتباط دارد. در حالی که کد نویسی اختصاصی برای برخی بهترین گزینه ممکن به شمار می‌رود، برای بعضی دیگر تنها ساخت یک لندینگ پیج کفایت می‌کند. به همین دلیل است که جهت انتخاب هر یک از این موارد باید شرایط شما مورد بررسی قرار بگیرد.

در طی این بررسی به موارد مختلفی همچون هدف نهایی شما از به کارگیری لندینگ پیج یا کد نویسی اختصاصی، میزان بودجه‌ای که در اختیار دارید، بازه زمانی تعیین شده توسط شما و… دقت خواهد شد.

مجموع این موارد در کنار هم اجازه می‌دهد تا تشخیص دهیم که کدام مورد برای رفع نیازهای شما بهترین گزینه است و به چه نحوی باید از آن استفاده کرد.

طراحی این موارد را به چه افرادی بسپاریم؟

طراحی و ساخت لندینگ پیج و یا انجام کد نویسی اختصاصی بر اساس هدف و نیاز شما باید توسط افرادی صورت بگیرد که در این زمینه دارای مهارت،‌ دانش و تجربه هستند. مهارت بالا به آن‌ها اجازه می‌دهد تا روند کلی ساخت و به کارگیری هر یک از این دو مورد را تسریع کنند. این موضوع نیز موجب می‌شود تا شما در کوتاه‌ترین زمان ممکن به هدف نهایی مدنظر خود دست پیدا کنید.

دانش بالا باعث خواهد شد تا چه برای ساخت لندینگ و چه برای کد نویسی اختصاصی از جدیدترین و کاربردترین‌ ابزارهای روز استفاده شود. طبیعتاً همین امر به ظاهر ساده می‌تواند تأثیر بسیار زیادی بر روی نوع جذابیت و همچنین ساختار کلی وب‌سایت یا لندینگ پیج شما داشته باشد که خود امری مثبت است.

تجربه نیز مورد مهمی به شمار می‌آيد که در زمان انتخاب یک تیم قوی باید به آن دقت داشته باشیم. سوابق تیمی که قصد دارید برای طراحی لندینگ پیج یا کدنویسی اختصاصی به آن‌ها مراجع کنید را به طور کامل مشاهده کنید و ببینید که آیا مشتریان قبلی از آنها راضی بوده‌اند یا نه. در صورتی که پاسخ به این پرسش مثبت است، می‌توانید اطمینان داشته باشید که از بین گزینه‌های مختلف، مورد مناسبی را انتخاب کرده‌اید.

شایتک بهترین انتخاب شما

تفاوتی ندارد که به دنبال طراحی لندینگ پیج هستید و یا می‌خواهید یک وب‌سایت با کد نویسی اختصاصی در اختیار داشته باشید، در هر صورت ما بهترین تیمی هستیم که توانایی ارائه هر یک از این خدمات را به شما عزیزان دارد. تیم جوان، خلاق و حرفه‌ای ما حاضر است هر یک از این موارد را در کوتاه‌ترین زمان و با بالاترین کیفیت ممکن در اختیار شما کاربران گرامی قرار دهد.

تلاش ما تنها برای رسیدن به یک هدف است و آن هدف، دستیابی به بالاترین سطح رضایت شما محسوب می‌شود. بنابراین، اگر از جستجو برای یک تیم عالی به منظور طراحی لندینگ پیج‌های جذاب و یا کد نویسی وب‌سایت مدنظرتان خسته شده‌اید و می‌‌خواهید به سراغ بهترین‌ها بروید،‌ ما را انتخاب کنید.

سخن پایانی درباره تفاوت لندینگ پیج با کدنویسی اختصاصی

لندینگ پیج و کد نویسی اختصاصی جزو دو مورد از مهم‌ترین خدماتی به شمار می‌آيند که هر کسب و کار باید به فکر استفاده از آن‌ها به شکل صحیح باشد. در حالی که از لندینگ پیج بیشتر به منظور ارائه سرویس کال تو اکشن و مواردی همچون ثبت سریع اطلاعات کاربران کمک گرفته می‌شود، کد نویسی اختصاصی در حوزه ساخت وب‌سایت‌های کامل و جامع کاربرد دارد.

اینکه کدام از موارد گفته شده برای شما گزینه مناسب‌تری محسوب می‌شود به کسب و کار و همچنین هدف شما مرتبط است. در صورتی که نیازمند کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه هستید و قصد دارید اطلاعات بیشتری در مورد هر کدام از آن‌ها به دست بیاورید، توصیه می‌کنیم که حتماً با کارشناسان ما تماس بگیرید تا شما کاربران گرامی را به طور کامل یاری کنند.

همچنین اگر سوالی درباره تفاوت لندینگ پیج با کدنویسی اختصاصی دارید میتوانید از قسمت تماس باما، سوالات خود را از کارشناسان شایتک بپرسید.