محتوای جدول

بهترین سایت افزایش کیفیت عکس رایگان

سایت افزایش کیفیت عکس

سایت افزایش کیفیت عکس به شما اجازه می‌دهد تا تصاویری که از وضوح (رزولوشن) مناسبی برخوردار نیستند را به تصاویر قابل قبول تبدیل کنید. در این مطلب از شایتک قصد داریم به چند نمونه ای چنین سایت‌هایی اشاره داشته باشیم و هر یک از آن‌ها را به طور کامل مورد بررسی قرار دهیم.

پیش از هرچیز باید گفت که برخی از این سایت‌ها دارای محدویت در تعداد عکس‌های ارسالی هستند و پس ارسال چند عدد عکس مشخص باید نسبت به پرداخت مبالغ مشخصی اقدام کنید.

ونس ای آی (vance AI)

اولین موردی که قصد داریم به آن اشاره کنیم،‌ وب سایت ونس ای آي است. این وب‌سایت یکی از قدیمی‌ترین گزینه‌هایی محسوب می‌شود که در این زمینه فعالیت خود را آغاز کرد.

ونس ای آي سرعت بسیار خوبی دارد و می‌تواند در کوتاه‌ترین زمان ممکن تصویر مدنظر شما را به کیفیت بالاتر ارتقا دهد. برای به کارگیری ونس ای آی باید حتماً در آن ثبت نام (SIGN IN) کنید،‌ در غیر این صورت به شما اجازه داده نمی‌شود تا امکانات گوناگون عرضه شده در این وب‌سایت بهره ببرید.

خبر خوب این است که با داشتن یک اکانت گوگل می‌توانید مستقیماً فرایند ثبت‌نام خود در ونس ای آي را به پایان برسانید، بنابراین حتی این مورد نیز زمان زیادی را از شما نخواهد گرفت.

این سایت دارای محدود تعداد تصاویر ارسالی است و هر اکانت ثبت شده تنها مي‌تواند چند عکس را بهبود دهد. اگر تعداد تصاویر اختصاص داده شده به شما پایان یافت، می‌توانید به سراغ استفاده از یک اکانت جیمیل دیگر بروید.

دلیل اصلی اهمیت ونس ای آی آن است که قدرت بسیار خوبی در بهبود تصاویر دارد. این وب‌سایت از هوش مصنوعی کمک می‌گیرد و این موضوع به راحتی در نام‌گذاری آن نیز مشخص شده است (عبارت ای آي در این سایت به همین موضوع اشاره دارد.

ونس ای آی قابلیت بالاتر بردن کیفیت تصاویر را تا هشت برابر بیشتر دارد که خود یک مزیت اساسی به شمار می‌رود.

در پایان روند بهبود کیفیت یک واتر مارک یا نشانه بر روی گوشه‌ای از عکس شما قرار می‌گیرد. این امر به دلیل استفاده از خدمات رایگان ونس ای آی است. اگر جزو کاربران اشتراکی این وب‌سایت باشید، دیگر لازم نیست که چنین واترمارکی خاصی بر روی عکس ثبت شود.

لتس انهنس (LET’S ENHANCE)

دومین گزینه‌ای که قصد داریم در این زمینه به آن اشاره کنیم،‌ لتس انهنس (LET’S ENHANCE) است.

این و‌سایت نیز شهرت بسیار خوبی در زمینه بهبود کیفیت تصاویر دارد و تاکنون توانسته است نظر بسیاری از کاربران را به سمت خود جلب کند. لتس انهنس یک وب‌سایت رایگان محسوب می‌شود که البته برخی از ویژگی‌های خود را تنها به صورت پولی در اختیار شما قرار خواهد داد.

در لتس انهنس تمامی روند بهبود کیفیت به کمک سیستم‌های پیشرفته بررسی عکس انجام می‌‌گیرند و به همین دلیل می‌توانید خیال کاملاً راحتی از بابت تصاویر دریافتی داشته باشید.

نکته بسیار جالب در مورد لتس انهنس آن است که این وب‌سایت پس از پایان یافتن روند بهبود کیفیت تصاویر چندین پیشنهاد خاص به شما ارائه خواهد داد تا دقیقاً عکس را بر حسب نیاز خود تغییر دهید.

لتس انهنس قابلیت تغییر دادن تصاویر سیاه و سفید به رنگی را دارد که خود برای بسیاری از کاربران یک ویژگی‌ بسیار مهم محسوب می‌شود. این قابلیت وقتی کاربردی خواهد بود که قصد داشته باشید بدون نیاز به فوتوشاپ و یا نرم افزارهای مشابه سریعاً این کار را انجام دهید.

لتس انهنس حتی پس از پایان روند افزایش کیفیت تصاویر با کمک یک نوار به شما نشان می‌دهد که چه بخش‌هایی از عکس به چه نحوی تغییر پیدا کرده‌اند. این موضوع موجب می‌شود تا با یکایک تغییرات صورت گرفته به طور کامل آشنا شوید که خود مزیتی بسیار مهم به شمار می‌رود.

در لتس انهنس نیز بر روی تصاویری که به شکل رایگان میزان وضوح آن‌ها افزایش پیدا کرده است یک سری واترمارک اعمال خواهد شد که معمولاً در گوشه پایین سمت چپ قرار می‌گیرند. البته با کمی کراپ کردن می‌توانید این واترمارک را بعداً به طور کامل حذف کنید. بنابراین لازم نیست که از این بابت نگران شوید.

 سایت فوتور (FOTOR)

سایت افزایش کیفیت عکس فوتور (FOTOR) گزینه دیگری است که قصد داریم به آن اشاره کنیم. این سایت دارای بالاترین تعداد کاربران است و می‌توان دلیل خوبی را برای این موضوع بیان کرد. این سایت به شما اجازه می‌دهد تا حتی بدون ثبت نام کردن نیز از قابلیت‌های مختلف آن بهره ببرید که طبیعتاً انتخاب بسیار مناسبی برایتان محسوب می‌شود.

سایت فوتور از سابقه خوبی برخوردار است و با داشتن یک رابط کاربری ساده، اما کاملاً کاربری به شما اجازه می‌دهد تا تنها با چند کلیک به خواسته خود دست یابید. در فوتور علاوه بر بهبود کیفیت کلی تصاویر می‌توان آن‌ها را ادیت هم کرد.

از جمله ویژگی‌های مهم ادیت تصاویر در این سایت باید به کراپ کردن، تغییر دادن زاویه، اضافه کردن متن به درون عکس و… اشاره کنیم که همگی قابلیت‌های جالبی محسوب می‌شوند.

یکی دیگر از مواردی که در مورد فوتور باید به آن اشاره کرد، قابلیت کلاژ تصاویر است. این قابلیت به شما اجازه می‌دهد تا چندین تصویر مختلف را در کنار هم قرار داده و سپس کیفیت آن‌ها را به همراه هم افزایش دهید. در این حالت دیگر نیاز نیست تا برای هر تصویر جداگانه وقت بگذارید و در زمان خود صرفه‌جویی خواهید کرد.

اگرچه امکان استفاده از این سایت بدون ثبت‌نام نیز وجود دارد، اما به منظور ذخیره تغییرات خود باید حتماً نسبت به SIGN IN کردن اقدام کنید. همانند سایر مواردی که به آن‌ها اشاره کردیم، این سایت نیز از سیستم وارد شدن به کمک گوگل پشتیبانی می‌کند.

پیکسلر PIXLR 

PIXLR با بهرگیری از هوش مصنوعی اختصاصی خود توانسته است به یک انتخاب بسیار جذاب برای بسیاری از کاربران تبدیل شود. هوش مصنوعی این سایت نه تنها در زمینه بالاتر بردن کیفیت تصاویر، بلکه در موارد دیگری همچون دیزاین و یا انیمیشن نیز کاربرد دارد که خود مزیت قابل‌توجهی به شمار می‌رود.

پیکسلر در صفحه ورودی خود دو گزینه در اختیار شما قرار می‌دهد. اولین گزینه که با نام پیکلسر ایکس خوانده می‌شود مربوط به طراحان است. موردی که ما بیشتر با آن کار داریم همان گزینه دوم است که با نام پیکسل E شناخته می‌شود. با کیفیت بر روی همین گزینه می‌توانید مستقیماً به بخش افزایش کیفیت تصاویر بروید.

پیکسلر از جمله سایت‌هایی است که همواره به روزرسانی می‌شود تا بتواند کلیه نیازهای کاربران خود را به طور کامل برطرف کند. بنابراین، حتی اگر قبلاً به آن سر زده‌اید، بهتر است بار دیگر به سراغ این وب‌سایت بروید و شاهد قابلیت‌های جدیدش باشید.

برخی از ویژگی‌های پیکسلر به صورت پولی ارائه می‌شوند، اما خبر خوب آن است که قابلیت افزایش کیفیت تصاویر در دسته ویژگی‌های پولی قرار نمی‌گیرد.

 اگر از سایر سایت‌های بهبود رزولوشن خسته شده‌اید و به دنبال یک گزینه جدید هستید که نیازهای شما را به طور کامل برطرف کند، بهتر است به سراغ پیکلسر بروید و از آن کمک بگیرید.

امیج اینلارجر (IMAGE ENLARGER)

سایت بعدی در لیست ما ایمیج اینلارجر (IMAGE ENLARGER) است. این سایت به صورت تخصصی بر روی افزایش سایز تصاویر فعالیت می‌کند، اما همین کار را به وسیله بهبود رزولوشن آن‌ها انجام خواهد داد.

امیج اینلارجر دارای قسمت‌های گوناگونی است که می‌‌توانید با انتخاب آن‌ها به راحتی به هدف خود دست پیدا کنید.

ساده بودن رابط کاربری امیج اینلارجر مهم‌ترین مزیت آن محسوب می‌شود. پس از ورود به این سایت یک دکمه با نام SELECT IMAGE‌ مشاهده خواهید کرد که با کلیک بر روی آن می‌‌توانید تصویر مدنظر خود را انتخاب کنید.

پس انتخاب، تصویر دلخواه شما به صورت اتوماتیک اپلود خواهد شد و بعد روند افزایش کیفیت بر روی آن صورت می‌گیرد.

این سایت دارای محدودیت است و طبیعتاً نباید انتظار داشته باشید که بتوانید با کمک آن تعداد نامحدودی از عکس‌های مختلف را از نظر کیفیت بهبود دهید. در حال حاضر پس از ثبت‌نام در امیج اینلارجر به شما اجازه داده خواهد شد تا کیفیت هشت عکس را افزایش دهید.

کانوا CANVA 

CANVA یکی از معروف‌ترین سایت‌های مربوط به ویرایش تصاویر است. این سایت به صورت مستقیم به شما اجازه افزایش کیفیت را نمی‌دهد، اما با کمک فیلترهای مختلف آن می‌توانید این امر را به سادگی خودتان انجام دهید.

تنها کافی است اسلاید‌های مربوط به روشنایی،‌ کنتراست و یا غلظت رنگ را کمی تغییر دهید تا شاهد بهبود تصاویر خود باشید. کانوا در دو نسخه رایگان و پرو عرضه می‌شود. البته نسخه رایگان معمولاً همه نیازهای شما را به طور کامل رفع خواهد کرد تا دیگر نیازی به خریداری گزینه پرو وجود نداشته باشد.

سخن پایانی درباره سایت افزایش کیفیت عکس

سخن پایانی درباره سایت افزایش کیفیت عکس
سایت افزایش کیفیت عکس

در بسیاری از موارد پیش می‌آيد که عکس مدنظر ما از کیفیت مناسبی برخوردار نباشد و نتوانیم به شکل مناسب از آن استفاده کنیم.

در این حالت باید به سراغ سایت‌هایی برویم که به ما اجازه می‌دهند وضوح چنین تصاویری را به شکل قابل قبولی افزایش دهیم. خوشبختانه گزینه‌های بسیار زیادی در این زمینه وجود دارد که می‌توانید از آن‌ها استفاده ببرید.

علاوه بر سایت‌های مختلف، اپلیکیشن‌‌های گوناگونی نیز وجود دارند که می‌توان با نصب کردن آن‌ها بر روی آي او اس و یا اندروید، کیفیت تصاویر مدنظر را افزایش داد.

تنها کافی است عبارت image enhancer را در مواردی همچون گوگل پلی و یا اپ استور جستجو کنید تا موارد بسیاری زیادی برای شما به نمایش درآید.

همچنین اگر سوالی دارید میتوانید از قسمت تماس با ما، سوال خود را از کارشناسان شایتک بپرسید.