طراحی سایت و سئو

طراحی سایت و سئو

هیچ کسی نمی‌توان اهمیت بسیار بالای ارتباط بین طراحی سایت و سئو را دست کم بگیرد. در واقع باید بیان کرد که این دو مورد باید به شکل همزمان مورد توجه قرار بگیرند تا بتوان به رتبه مناسبی در موتورهای جستجو رسید.

سایت‌هایی که هر یک از این موارد را دست کم بگیرند،‌ نه تنها به هدف اصلی خود یعنی جذب نظر کاربران دست پیدا نمی‌کنند، بلکه رتبه خود در موتورهای جستجو را نیز از دست خواهند داد.

این ارتباط همان چیزی است که اغلب نادیده گرفته می‌شود، در حالی که به راحتی و تنها با سپردن هر دوی این موارد به یک شرکت، می‌توان هم طراحی سایت را به شکل بهینه پیش برد و هم از نظر سئو به رتبه‌ فوق‌العاده‌ خوبی دست پیدا کرد. با ما همراه تا این موضوع بسیار حیاتی را مورد بررسی قرار دهیم.

ارتباط بین طراحی سایت و سئو

ارتباط بین طراحی سایت و سئو
طراحی سایت و سئو

موتورهای جستجوی خاصی همچون گوگل به منظور رتبه‌بندی سایت‌های مختلف از الگوریتم‌های متفاوتی استفاده می‌کنند. این الگوریتم‌ها وظیفه دارند تا پارامترهای گوناگون وبسایت شما را مورد بررسی قرار دهند و سپس بر اساس همین پارامترها، سایت‌ مدنظر را رتبه‌بندی کنند. دو بخش مهم که بر روی نحوه عملکرد الگورتیم‌های گوگل اثر می‌گذارند عبارت‌اند از سئوی داخلی و سئوی خارجی.

سئوی داخلی همان بخشی است که عمده آن را بحث «تولید محتوا» تشکیل می‌دهد. طبیعتاً هرچه محتوای ارائه شده در وب‌سایت بهتر باشد، امتیاز دریافت شده از طریق سئوی داخلی نیز بیشتر خواهد بود.

از سوی دیگر، سئوی خارجی مشمول بخش‌هایی همچون نوع تجربه کاربری افرادی است که به سایت شما مراجعه می‌کنند.

در واقع علاوه بر اینکه باید سایتی با محتوای خوب و مناسب را در اختیار کاربران قرار دهید، باید نسبت به داشتن یک طراحی بروز و کاربرپسند یا یوزر فرندلی نیز توجه کنید. تنها در صورتی که هر دوی این موارد به نحو احسن اجرا شوند، گوگل وب‌سایت شما را به عنوان وب‌سایتی دارای ارزش و قابل قبول تلقی می‌کند.

بنابراین، باید بیان کرد که برخلاف تصور بسیاری از کاربران، طراحی سایت و سئو دو روی یک سکه هستند که فقط در صورت به کارگیری صحیح هر دوی آن‌ها نتیجه طلایی برای ما رقم می‌خورد. این موضوع ارتباطی به نوع وب‌سایت شما ندارد.

چه یک وب‌سایت پیچیده و پرکاربر داشته باشید، چه یک وب‌سایت ساده که تنها به منظور اطلاع‌رسانی مورد استفاده قرار می‌گیرد، باید حتماً هم سئو و هم طراحی سایت را به صورت همزمان پیش ببرید.

چرا باید طراحی سایت و سئو سایت را به یک شرکت واگذار کنید؟

همانند هر امر تخصصی دیگری،‌ به منظور طراحی سایت و سئو حرفه ای باید کار را به کاردان بسپارید. بهترین راهکار موجود جهت کسب نتیجه مثبت در رابطه با هر دوی این موارد آن است که هم طراحی و هم سئو به یک شرکت واگذار شود. این موضوع بسیار ساده را می‌‌توان فرایندی برد – برد دانست.

از یک سو شرکتی که سئو و طراحی سایت را بر عهده گرفته است می‌تواند با تمرکز بسیار بالایی بر روی پروژه مدنظر به فعالیت بپردازد و از سوی دیگر شما به عنوان سفارش‌دهنده هم در وقت و هم در سرمایه خود صرفه‌جویی بسیار مناسبی را تجربه خواهید کرد.

وقتی که سئو و طراحی سایت به یک تیم سپرده شوند، دیگر لازم نیست وقت خود را صرف یافتن یک شرکت جداگانه برای هر یک از این موارد کنید و لازم نیست با نرخ‌های متغیری برای هزینه‌های مربوط به این امر روبه‌رو شوید.

تجربه نشان داده است که چه در زمینه سئو و چه در زمینه طراحی سایت، همکاری شرط اول موفقیت محسوب می‌شود.

زمانی که طراحی سایت و سئو را به یک تیم می‌سپارید، می‌توانید انتظار داشته باشید که حتی در صورت وجود مشکلات در زمان انجام هر یک از این موارد،‌ شرکت مدنظر به بهترین شکل ممکن راه‌حل‌های مناسب را ارائه دهد، زیرا همه اعضای آن به صورت هماهنگ با هم فعالیت می‌کنند.

حال تصور کنید که سئو به یک شرکت و طراحی سایت نیز به شرکت دیگری واگذار شود. در این صورت هیچ یک از این تیم‌ها نمی‌توانند به شکل کاربردی نظرات خود را هم دیگر در میان بگذارند و چنین موضوعی به تنهایی منجر به ایجاد تعارضات گسترده‌ای خواهد شد. کسی که در این میان بیشترین ضرر را می‌بینید شما هستید که هم وقت و هم هزینه خود را هدر داده‌اید!

زبان طراحی سایت تا چه اندازه به سئو مرتبط است؟

در گذشته تصور بر آن بود که زبان طراحی سایت به صورت مستقیم بر روی سئو اثر می‌گذارد. امروزه ثابت شده است که چنین تصوری صحیح نیست و نمی‌توان هیچ ارتباط خاصی بین «زبان‌» طراحی و سئو پیدا کرد، البته این امر بدان معنا نیست که طراحی سایت عملاً از سئو جدا است، زیرا همان‌طور که در بخش‌های پیشین گفته شد، این مورد عملاً در کنار هم معنا پیدا می‌کنند.

اگرچه زبان طراحی سایت به سئو ربط مستقیم ندارد، اما در صورت به کارگیری زبان‌های مدرن و بروز که در آن‌ها از الگوهای جدید استفاده شده است می‌توان انتظار داشت که طراحی رابط کاربری به شکل ساده‌ و در عین حال کاربردی‌تر صورت بگیرد.

در واقع هرچه زبان استفاده شده پیشرفته‌تر و جدیدتر باشد، دست طراحان برای ایجاد سایتی قابل قبول بازتر می‌شود.

توجه به زبان طراحی سایت و سئو از جمله مواردی هستند که باید در همان در مورد آن‌‌ها تصمیم‌گیری شود.

امروزه تعداد زبان‌های طراحی سایت آنقدر زیاد هستند که عملاً می‌توان به هر شکلی سایت مربوطه را راه‌اندازی کرد. در زمان طراحی سایت باید به عواملی همچون نحوه چیدمان متون، میزان سرعت مربوط به بارگذاری صفحات و موارد مشابه دقت شود.

احتمالاً این موارد برای شما به عنوان یک کاربر عادی بسیار پیچیده به نظر می‌رسند، لازم نیست نگرانی خاصی درباره چنین مواردی داشته باشید، تنها کافی است کار طراحی سایت و سئو را به یک شرکت باتجربه و با تخصص بالا بسپارید و پس از آن شاهد به کارگیری بهترین نتیجه نهایی باشید.

جالب است بدانید که حتی ربات‌های گوگل که وظیفه بازرسی از سایت‌های مختلف را دارند، به زبان طراحی سایت و همچنین نحوه ارسال خروجی توسط آن‌ها توجه می‌کنند. یک طراحی مناسب با توجه به عملکرد کلی چنین ربات‌هایی تکمیل خواهد شد.

طراحی سایت اختصاصی با سئو سازگار است یا سیستم های اماده؟

این مورد را می‌توان یکی از مهم‌ترین پرسش‌های موجود در رابطه با طراحی سایت و سئو دانست. برخی از کاربران نسبت به استفاده از سیستم‌های آماده‌ای علاقه‌مند هستند که عملاً بخش مهمی از طراحی سایت را به صورت پیش‌ساخته در اختیار آن‌ها قرار می‌دهد.

این سیستم‌ها به نحوی فعالیت می‌کنند که کاربران بتوانند در مدت زمان کوتاهی سایت خود را بالا بیاورند و محتوای مدنظرشان را به نمایش بگذارند.

این در حالی است که در پاره‌ای از موارد، طراحی سایت به شکل اختصاصی گزینه نخست کاربران خواهد بود. با طراحی سایت به شکل اختصاصی می‌توان از کارکرد مناسب تمامی بخش‌های سایت اطمینان خاطر کاملی داشت. از سوی دیگر، طراحی سایت (صرف نظر از سئو) شبیه به هیچ سایت دیگر نیست و در نتیجه سایت ایجاد شده یک سایت منحصر به فرد محسوب می‌شود.

منحصر به فرد بودن یک وب‌سایت برای سازمان‌ها و کاربرانی که هزینه زیادی را برای داشتن سایت اختصاصی خود صرف کرده‌اند از اهمیت والایی برخوردار است. در چنین شرایطی با طراحی سایت به شکل کاملاً شخصی‌سازی‌ شده می‌توان به هدف غایی دست پیدا کرد.

چنانچه سیستم‌های آماده‌ای همچون وردپرس یا جوملاً به شکل صحیح به کار گرفته شوند می‌توان انتظار داشت که سایت مربوطه تجربه کاربری نسبتاً‌ مناسبی را در اختیار کاربران قرار دهد، اما بارها ثابت شده است که با طراحی سایت و سئو کردن سایت به شکل ویژه می‌توان نتیجه بهتری را دریافت کرد.

در دنیایی که اکثر افراد از سیستم‌های آماده مدیریت سایت استفاده می‌کنند، می‌توانید با انتخاب یک گزینه اختصاصی خود را به طور کاملاً ویژه برجسته کرده و کاربران بیشتری را به سمت خود جلب کند. رمز موفقیت در دنیای امروز،‌ تمایز است.

چرا باید شایتک را انتخاب کنید؟

بهره‌گیری از سال‌های تجربه در زمینه طراحی سایت و سئو موجب شده است تا کلیه کاربران حرفه‌ای ما را به عنوان اولویت اصلی خود برگزینند. تمام تلاش خود را به کار گرفته‌ایم تا با استفاده از استانداردهای روز و توجه به جزئیات، بهترین خدمات ممکن را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

اگر به بهبود سئو و طراحی سایت خود اهمیت می‌دهید و یا قصد دارید سایت خود را برای نخستین بار راه‌اندازی کنید، ما در کنار شما هستیم. سئو و طراحی سایت خود را به ما بسپارید و در هزینه‌های خود صرفه‌جویی کنید.

سخن پایانی

رابطه بین طراحی سایت و سئو را به هیچ وجه نمی‌توان کتمان کرد. امروزه ثابت شده است که کلیه سایت‌های دارای رتبه برتر در موتورهای جستجو به هر دوی این موارد توجه می‌کنند و در واقع به همین دلیل توانسته است به عنوان یک سایت مناسب شناخته شوند.

بهترین راهکار جهت دستیابی به بهترین نوع طراحی سایت و بهبود سئو به شکل همزمان، سپردن هر دوی این موارد به یک شرکت است.

شرکت شایتک با بهره‌گیری از برترین متخصصان حوزه طراحی سایت و سئو به شما عزیزان کمک خواهد کرد تا سایت خود را در کوتاه‌ترین زمان ممکن راه‌اندازی کرده و به رتبه نخست گوگل صعود کنید. در صورتی که نیازمند کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه هستید، حتماً با کارشناسان ما تماس بگیرید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب این صفحه