تعرفه های پایه طراحی سایت با وردپرس

پکیج برنزی

مناسب کسب و کار های تازه تاسیس و سایت های شخصی(رزومه ای) ، شرکتی و …

4,900,000

هزار تومان 

پکیج طلایی

مناسب شرکت ها، فروشگاه های حرفه ای، سایت های آموزشی ، خبری و …

9,900,000

هزار تومان 

پکیج حرفه ای

مناسب شرکت های بزرگ، فروشگاه های بزرگ، سایت های املاک و…

11,900,000

هزار تومان 

تعرفه های پیشرفته طراحی سایت کد نویسی

پکیج برنزی

مناسب کسب و کار های تازه تاسیس و سایت های شخصی(رزومه ای) ، شرکتی و …

14,900,000

هزار تومان 

پکیج طلایی

مناسب شرکت ها، فروشگاه های حرفه ای، سایت های آموزشی ، خبری و …

19,900,000

هزار تومان 

پکیج حرفه ای

مناسب شرکت های بزرگ، فروشگاه های بزرگ، سایت های املاک و…

24,900,000

هزار تومان 

نمونه کار های شایتک

طراحی سایت جاوا اسکریپت

طراحی سایت جاوا اسکریپت

برای طراحی سایت جاوا اسکریپت، نیاز به شناخت این زبان برنامه‌نویسی دارید. جاوا اسکریپت شایتک زبانی که در صفحه‌های html مورد استفاده قرار می‌گیرد و دارای قابلیت و کاربردهای فراوانی است.

از جمله می‌توان به افزایش کیفیت طراحی صفحات، کنترل کردن صفحه‌ها، کنترل browser که مربوط به بازدید کننده ها است و همچنین در موارد دیگری نیز اشاره کرد. JavaScript یک زبان برنامه‌نویسی به شکل اسکریپتی است.

جاوا اسکریپت در طراحی سایت در کنار html و CSS از سه رکن اصلی و مهم طراحی سایت به حساب می‌آیند. برای طراحی سایت‌های فروشگاهی با جاوا اسکریپت نیاز گذراندن آموزش‌هایی است‌. ابتدا شما را با ویژگی‌های این برنامه‌نویسی آشنا می‌کنیم و در ادامه به چند نمونه موارد جاوا اسکریپت در طراحی سایت می‌پردازیم.

ویژگی‌های طراحی سایت جاوا اسکریپت

ویژگی‌های طراحی سایت جاوا اسکریپت
طراحی سایت جاوا اسکریپت

در گذشته جاوا اسکریپت را به عنوان یک زبان دشوار و ناکارآمد می‌شناختند. زبانی که کاربرد بسیاری ندارد و ناسازگاری‌های زیادی با مرورگرها داشته است.

برای افراد زیادی که به برنامه‌نویسی علاقمند بوده‌اند نام این زبان خوش‌آیند نبوده ‌و خاطرات خوبی برایشان به همراه ندارد‌. در طراحی سایت فروشگاهی با جاوا اسکریپت مورد استفاده قرار نمی‌گرفت.

با گذشت زمان جاوا اسکریپت در طراحی سایت مورد استقبال قرار گرفت‌. زیرا تغییرات و تحولات چشمگیری در آن شاهد بودیم. چون ساختار این زبان بسیار منعطف و کارآمد است، استفاده از جاوا اسکریپت برای طراحی سایت را آسان کرده است.

همچنین به طور گسترده استاندارسازی شده و می‌توانید آن‌ را بر روی تمامی مرورگرها استفاده کنید. کارآمدی این برنامه بسیار بیش‌تر از قبل شده است. اگر به جاوا اسکریپت در طراحی سایت علاقه دارید حتما در ادامه همراه ما باشید. در ادامه به ویژگی‌هایی که این زبان برنامه‌نویسی را متمایز کرده می‌پردازیم:

۱- یادگیری آسان

شما اگر قصد طراحی سایت جاوا اسکریپت را دارید باید بدانید که به دلیل ساختار اسکریپتی و نیاز نداشتن به کامپایل از جانب برنامه نویس، مدیریت حافظه نیز ندارد. پس شما نگرانی برای لود شدن و یا نشدن محتوای خود نخواهید داشت.

همه‌ی وظایف سنگین و پیچیده بر عهده‌ی مرورگر خواهد بود و به همین دلیل برای یادگیری مبانی برنامه‌نویسی این زبان را به شما پیشنهاد می‌دهیم‌‌. اگر قصد شروع یک کار فروشگاهی دارین می‌تواند از طراحی سایت فروشگاهی با جاوا اسکریپت استفاده کنید که بسیار کار شما آسان خواهد شد.

۲- ویرایش ساده:

استارت کار با برنامه‌نویسی جاوا اسکریپت بسیار آسان است. چون برای بکارگیری آن نیازی به یادگیری جزئیات و ابزار زیادی نخواهید داشت و کد نوشته‌ها به راحتی تغییر می‌یابند.

به دلیل داشتن ساختار اسکریپتی و بدون نیاز به کامپایل و نرم افزارهای دیگر، برای طراحی سایت جاوا اسکریپت نیازی به پرداخت هزینه‌ی بالایی ندارید. ( البته شامل کاربران ایرانی نخواهد بود)

۳- جاوا اسکریپت یک زبان قابل مدل‌سازی(language prototupal) است:

در واقع این زبان یک شیوه‌ی برنامه‌نویسی شی‌گرا است. در آن آبجکت‌های موجود برای یک مدل در نظر گرفته شده‌اند و از آن با انجام دادن عمل شبیه‌سازی می‌توان به صورت وراثتی استفاده کرد. در رابطه با برنامه‌نویسی هر شی یک ساختار داده‌ای دارد که برای هر شخص به طور خصوصی طراحی شده است.

برای تاسیس سایت فروشگاهی نیز می‌توانید Hز طراحی سایت با جاوا اسکریپت استفاده کنید. در یک زبان برنامه‌نویسی که قابل مدل‌سازی است هر شی به وسیله‌ی یک کلاس معرفی شده است‌. معنی آن این است که شی مورد نظر با توجه به نیاز برنامه‌نویس می‌تواند به تعداد دفعات زیادی توسط کلاس تعیین شده فراخوانی شود و مورد استفاده قرار گیرد.

در واقع این یکی از ویژگی‌های بنیان و اساس انعطاف‌پذیری منحصر به فرد طراحی سایت جاوا اسکریپت در موضوع مهندسی نرم افزار است. جاوا اسکریپت در طراحی سایت با ساختار objective و قوی که دارد برای شخص برنامه‌نویس این امکان را فراهم می‌کند تا بتواند از خاص‌ترین استراتژی برای طراحی الگوریتم‌های مختلف (با پیچیدگی کم و کارایی بالا) استفاده کند.

۴- در دسترس بودن ابزارهای متنوع

اجرا شدن طراحی سایت جاوا اسکریپت به وسیله‌ی مرورگر زمینه‌ساز ایجاد ابزارهای بسیار قدرتمند و متنوع از جمله فایرباگ و web developer toolbar قرار گرفته است‌. ابزاری است که به منظور بررسی عمل‌کرد و پیگیری رفتار کد جاوا اسکریپت می‌پردازد. با استفاده از کلید F12 به طور آنی اجرای کد خود را در کنسول می‌توانید ببینید و اگر تغییراتی نیاز داشت آن را اعمال کنید.

۵- عیب‌یابی و دیباگ آسان

ابزارهایی که در بالا به آن اشاره شد علاوه بر نوشتن کد، بلکه در عیب‌یابی نیز بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرند. اگر با پیام خطا در هنگام کد نویسی روبرو شوید با آدرس دقیق در کنسول فایرباگ قابل رویت خواهد بود.

۶- شی‌گرا بودن جاوا اسکریپت

با شنیدن کلمه شی‌گرا، قطعا تنها جاوا اسکریپت به عنوان یک زبان به ذهن ما نمی‌رسد. اما در بهترین شکل ممکن به طراحی نرم‌افزار و به فرم objective پشتیبانی شده است. مزیت طراحی سایت جاوا اسکریپت نسبت به بقیه‌ی زبان‌های برنامه‌نویسی در این است که اگر بخواهید می‌توانید پروژه‌های کوچک‌تر و اسکریپت‌های کوچک را به طور معمولی و هیچ ساختاری به کار گیرید.

۷- توسعه پذیری آسان

جاوا اسکریپت در طراحی سایت تنها از ساختار سریع و قوی برخوردار است، بلکه اگر قصد استفاده از کتاب‌خانه‌های از قبل نوشته شده را دارید، می‌توانید عملیات‌های پیچیده را بدون صرف زمان اضافی و ایجاد خطا انجام دهید.

۸- AJAX

مدت‌ها قبل وب از ساختاری استاتیک و انعطاف‌ناپذیر برخوردار بود که اصولاً برای ارائه دادن اطلاعات و ذخیره آن به کار گرفته شده است. بعد از آن تصویرهای متحرک با فرمت GIF و در اخر فلش به صفحات وب افزوده شد.

اما موضوع دیگر این بود که حتی برای ایجاد کوچک‌ترین تغییر مثل وارد کردم اطلاعات در بخش‌های مختلف یک فرم ساده نیاز به بازگذاری دوباره صفحه بود که چنین موضوعی به هیچ وجه قابل قبول نبود.

پس از آن AJAX به وجود آمد.

۹- سازگاری بی‌نظیر جاوا اسکریپت با دیگز ابزارهای توسعه وب

طراحی سایت جاوا اسکریپت در ابتدا شروع خوبی نداشت، اما رشد نوجومی در دهه اخیر داشت. از پشتیبانی کامل همه‌ی مرورگرهای مدرن گرفته تا پیوستگی خاص به موفقیت این زبان برنامه‌نویسی افزوده است.

سایت‌های بزرگی که از جاوا اسکریپت استفاده می‌کنند

سایت‌های بزرگی که از جاوا اسکریپت استفاده می‌کنند
طراحی سایت جاوا اسکریپت

امروزه اکثر وب‌ سایت‌های دنیا از جاوا اسکریپت در طراحی سایت استفاده می‌کنند. در ادامه به ۵ نمونه سایت با جاوا اسکریپت می‌پردازیم.

سایت گوگل

شما قطعا روزانه چندین بار نام این شرکت را می‌شنوید. حضور در این شرکت برای برنامه‌نویسان ماهر یک رویا است. جالب است بدانید که این شرکت بزرگ یکی از نمونه سایت با جاوا اسکریپت است.

سایت فیسبوک

مهم‌ترین فریمورک‌های جاوا اسکریپت که نام آن React.js است، شرکت فیسبوک توسعه دنده آن است. در این سایت نیز از طراحی سایت جاوا اسکریپت استفاده شده است که نمونه سایت با جاوا اسکریپت است.

سایت لینکدین

این سایت مخصوص متخصصین و تجار است. در واقع در طراحی سایت‌ فروشگاهی با جاوا اسکریپت مورد استفاده این سایت قرار گرفته است. لینکدین برای تولید اپلیکیشن موبایلی‌اش از فریمورک React Native استفاده می‌کند. همچنین برای ساخت قسمت سرور خود نیز از فریمورک Node.js استفاده شده است.

بهتر است بدانید که اپلیکیشن لینکدین بعد از مهاجرت به فریمورک Node js و پس از Ruby on Rails تقریبا 20 برابر سریع‌ آن افزایش یافت. لینکدین هم از نمونه سایت با جاوا اسکریپت است.

سایت تلگرام

اگر در ایران زندگی می‌کنید حتما نام تلگرام را شنیده‌اید. تلگرام نیز نمونه سایت با جاوا اسکریپت است. تلگرام برای پیاده کردن نسخه وب سایت خود از کتاب‌خانه Angular js استفاده کرده است.

سایت دیوار

این سایت که یکی از بزرگ‌ترین سایت‌های ارسال و نمایش آگهی در ایران است، در قسمت کاربر این وب‌سایت از فریمورک React استفاده شده است.

سایت دیوار نیز از نمونه سایت با جاوا اسکریپت است. در قسمت سرور این وب نیز از فریمورک Node.js مورد استفاده قرار می‌گیرد. استفاده از آن باعث بازدهی بالا برای درخواست‌های زیاد و راحتی ارتباط برقرار کردن از سمت سرور شده است.

هزینه طراحی سایت جاوا اسکریپت چقدر است؟

هزینه طراحی سایت جاوا اسکریپت چقدر است؟
طراحی سایت جاوا اسکریپت

اگر برای طراحی سایت فروشگاهی با جاوا اسکریپت از سایت‌های آماده استفاده کنید هزینه‌ی آن بسیار کم‌تر از یک وب اختصاصی است.

البته هزینه‌ها و تعرفه‌های طراحی سایت جاوا اسکریپت به عوامل مختلفی همچون نوع استفاده، قابلیت‌ها، امکانات، تعداد زبان‌های به‌کار رفته بستگی خواهد داشت.

مزایا و معایب استفاده از جاوا اسکریپت در طراحی سایت

مزایا و معایب استفاده از جاوا اسکریپت در طراحی سایت
طراحی سایت جاوا اسکریپت

در نهایت از مزایا و معایب جاوا اسکریپت در طراحی سایت می‌توان به مواردی اشاره کرد از جمله معایب آن: عیب‌یابی مشکل آن، کند کارن زمان اجرا، در مرورگرهای قدیمی اجرا نمی‌شود، امکان مبادله هیچ گونه سرور با سایت وجود ندارد، در بعضی موارد در صورت وجود خطا بدون اعلام قبلی از برنامه خارج می‌شود.

مزایای طراحی سایت جاوا اسکریپت نیز: امکان افزودن بخش‌های پویا به یک سند Html، توانایی انجام عملیات‌های مختلف مانند تعامل با کاربر و… شبیه به دیگر زبان‌ها بودن و سادگی آن می‌توان اشاره کرد.

در نمونه سایت با جاوا اسکریپت این موارد بیان شده احتمال وجود داشتن دارد.

نتیجه‌گیری درباره طراحی سایت جاوا اسکریپت

نتیجه‌گیری درباره طراحی سایت جاوا اسکریپت
طراحی سایت جاوا اسکریپت

امروزه از جاوا اسکریپت در طراحی سایت به عنوان یک زبان برنامه‌نویسی بسیار قدرتمند همراه با قابلیت‌های بی‌شمار و ویژگی‌های خاص مورد استفاده قرار می‌گیرد. این زبان برنامه‌ در طراحی سایت فروشگاهی با جاوا اسکریپت نیز مزایا و معایبی دارد که در بالا به آن اشاره کردیم.

همچنین ذخیره‌ی اطلاعات در جاوا اسکریپت بر اساس عمل‌کردی که کاربر از خود نمایان می‌کند این شرایط را فراهم می‌کند که اطلاعات جدیدی ذخیره شده و یا اطلاعاتی از قبل بازخوانی شود. قطعا متوجه کارایی بالا و اهمیت این زبان نویسی شده‌اید.

با یادگیری این زبان برنامه‌نویسی می‌توانید گام مفیدی در راستای طراحی سایت بردارید. در این مقاله به ویژگی‌های منحصر به فرد این زبان در طراحی سایت فروشگاهی با جاوا اسکریپت نیز پرداخته‌ایم. نمونه سایت با جاوا اسکریپت را ذکر کردیم. امیدواریم این مطلب مفید بوده باشد در صورت وجود سوال میتوانید از قسمت تماس با ما سوال خود را مطرح کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *