تعرفه های پایه طراحی سایت با وردپرس

پکیج برنزی

مناسب کسب و کار های تازه تاسیس و سایت های شخصی(رزومه ای) ، شرکتی و …

4,900,000

هزار تومان 

پکیج طلایی

مناسب شرکت ها، فروشگاه های حرفه ای، سایت های آموزشی ، خبری و …

9,900,000

هزار تومان 

پکیج حرفه ای

مناسب شرکت های بزرگ، فروشگاه های بزرگ، سایت های املاک و…

11,900,000

هزار تومان 

تعرفه های پیشرفته طراحی سایت کد نویسی

پکیج برنزی

مناسب کسب و کار های تازه تاسیس و سایت های شخصی(رزومه ای) ، شرکتی و …

14,900,000

هزار تومان 

پکیج طلایی

مناسب شرکت ها، فروشگاه های حرفه ای، سایت های آموزشی ، خبری و …

19,900,000

هزار تومان 

پکیج حرفه ای

مناسب شرکت های بزرگ، فروشگاه های بزرگ، سایت های املاک و…

24,900,000

هزار تومان 

نمونه کار های شایتک

سفارش طراحی سایت فروشگاهی

سفارش طراحی سایت فروشگاهی

سفارش طراحی سایت فروشگاهی موضوعی است که در این مقاله درباره آن به طور کامل توضیح داده شده است در حال حاضر، استفاده از فضای مجازی رواج بسیار زیادی پیدا کرده است و اغلب افراد، ترجیح می‌دهند از روش‌های اینترنتی برای خرید محصولات مختلف استفاده کنند.

سفارش طراحی سایت فروشگاهی به یک مجموعه معتبر و با تجربه یکی از بهترین اقداماتی است که می‌توانید برای توسعه هرچه بیشتر کسب و کار خود انجام دهید. طراحی چنین وب سایتی به شما و صاحبان مشاغل فروشگاهی کمک می‌کند تا مشتریان بیشتری دست و پا کرده و سود و درآمد بالایی را از آن خود سازید.

هنگام ارسال سفارش طراحی سایت فروشگاهی به یک مجموعه طراح باید به نکات زیادی توجه داشته باشید و بدانید که شرکت طراح چه امکانات و ویژگی‌هایی را برای وب سایت شما در نظر می‌گیرند. در غیر این صورت به هدف مورد نظر خود که افزایش استقبال مشتریان و سود و درآمد بالا است دست پیدا نخواهید کرد.

در این مقاله به این پرسش پاسخ خواهیم داد که سایت فروشگاهی چیست؟ سپس نکات لازم برای سفارش طراحی سایت فروشگاهی را مرور و بررسی خواهیم کرد. پس اگر شما هم به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه هستید با ما همراه باشید.

در دنیای امروز که به نام عصر دیجیتال شناخته می‌شود یکی از لازمه‌های موفقیت در کسب و کار، فعالیت به صورت آنلاین و اینترنتی است.

امروزه مشتریان از صاحبان کسب و کارها این انتظار را دارند تا یک بستر مناسب برای تعامل بیشتر و راحت‌تر فراهم کنند تا این امکان وجود داشته باشد که نیازهای خود را در هر ساعتی از شبانه‌روز تنها با چند کلیک به سادگی برطرف نمایند.

این شرایط باعث می‌شود که مشتریان به میزان قابل توجهی در وقت و هزینه‌های خود صرفه‌جویی کنند. فراهم کردن چنین شرایط مستلزم سفارش طراحی سایت فروشگاهی است.

اگر شما هم یک فروشگاه واقعی دارید، بد نیست اطلاعاتی درباره سفارش طراحی سایت فروشگاهی به دست بیاورید تا بدانید که از این طریق، خرید و فروش محصولات برای شما خیلی راحت‌تر می‌شود. در این مقاله، اطلاعات کاملی درباره این مسئله در اختیار شما قرار خواهیم داد.

با پیشرفت علم و فناوری، اغلب افراد از روش‌های اینترنتی برای کارهای خود استفاده می‌کنند. از طرف دیگر، خیلی از افراد به خاطر مشغله‌های بسیار زیادی که به خاطر کار خود دارند، دیگر نمی‌توانند به صورت حضوری به خرید بروند.

زیرا ترافیک‌های بسیار سنگینی در شهرها وجود دارند و از حوصله هر کسی خارج است که بعد از گذراندن چندین ساعت کار کردن طاقت‌فرسا، برای خرید یک محصول خاص، در ترافیک بماند.

طبیعتا هر کسی که در این شرایط باشد، ترجیح می‌دهد که بعد از محل کار، مستقیم به منزل برود و درحالی‌که روی کاناپه دراز کشیده، محصول مورد نظر خود را به صورت اینترنتی خریداری کند و بعد از گذشت چند روز هم خیلی راحت به دست او برسد.

اگر شما هم مسئول یک کسب‌وکار خاص هستید، مطمئن باشید که سفارش طراحی سایت فروشگاهی می‌تواند کمک خیلی زیادی برای موفقیت به شما کند.

هزینه سفارش طراحی سایت فروشگاهی

یکی از مهم‌ترین مواردی که کاربران گرامی همواره در مورد آن پرسش‌های زیادی را مطرح می‌کنند، هزینه مربوط به سفارش طراحی کردن سایت‌های فروشگاهی است.

به طور کلی نمی‌توان یک رقم مشخص را برای انجام این امر مشخص کرد، زیر پارامترهای مختلفی بر روی آن اثر می‌گذارند. در واقع قیمتی یا هزینه‌‌ای که به شما اعلام می‌شود پس از در نظر گرفتن گزینه‌های مختلفی مشخص شده است. در ادامه به پارامترهای مهمی می‌پردازیم که هر یک به نحوی بر روی هزینه مربوط به این نوع سفارش موثر هستند.

مهارت تیم طراح سایت

مهارت تیم طراحی سایت از جمله عوامل یا پارامترهای مهمی به شمار می‌رود که می‌‌تواند هزینه نهایی را به شکلی قابل توجه افزایش دهد. طبیعتاً هرچه میزان مهارت و تجربه تیمی که به آن مراجعه کرده‌‌اید بیشتر باشد، قیمت طراحی سایت‌های فروشگاهی نیز افزایش پیدا می‌کند.

از سوی دیگر باید در نظر داشته باشید که نتیجه فعالیت این تیم‌ها همیشه خارق‌العاده و باکیفیت خواهد بود. بنابراین، توصیه می‌‌کنیم که به جای قیمت همیشه مهارت تیم طراح را به عنوان اولویت اصلی خود در نظر بگیرید.

اهمیت سفارش طراحی سایت فروشگاهی چیست؟

اهمیت سفارش طراحی سایت فروشگاهی چیست؟

سایت فروشگاهی یا فروشگاه آنلاین به یک پلتفرم اینترنتی اطلاق می‌شود که می‌توان به واسطه آن اقلام و خدمات مختلف را به صورت اینترنتی و آنلاین به مشتریان ارائه داد.

در دنیای دیجیتال یکی از مهم‌ترین عوامل برای ورود به بازار به عنوان فروشنده، سفارش طراحی سایت فروشگاهی است که بتوان در آن محصولات و خدمات مختلف را به مشتریان عرضه کرد.

وب‌سایت فروشگاهی باید متناسب با نیاز و ترجیحات مشتریان طراحی شده باشد تا به عنوان ابزاری مؤثر برای معرفی کسب و کار عمل کرده و شرایط لازم برای موفقیت را فراهم کند.

در واقع یکی از کلیدی‌ترین عوامل در موفقیت کسب و کارها برای فروش محصولات و خدمات، سفارش طراحی سایت فروشگاهی بر اساس نیاز مشتریان است.

یک سایت فروشگاهی باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟

یک سایت فروشگاهی باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟

اولین و شاید مهم‌ترین موردی که بر روی هزینه نهایی مربوط به طراحی این سایت‌ها اثر خواهند گذاشت، ویژگی‌های آن است.

همه سایت‌های فروشگاهی در یک زمینه به خصوص فعالیت نمی‌کنند و همین امر منجر به تغییر در ویژگی‌های کلی آن‌ها می‌شود. برخی از سایت‌ها تمرکز بیشتری بر یک حوزه به خصوص دارند و نحوه طراحی آن‌ها باید با توجه به همان حوزه صورت بگیرد.

در حقیقت باید بیان کرد که هرچه تعداد ویژگی‌های درخواستی شما برای طراحی سایت‌‌های فروشگاهی افزایش پیدا کند. هزینه نهایی نیز بیشتر می‌شود.

این موضوع یک امر کاملاً عادی است و حتی در رابطه با طراحی سایت‌های غیرفروشگاهی نیز به آن اتکا خواهد شد. البته لازم نیست که نگرانی خاصی از بابت هزینه انجام چنین اموری داشته باشید.

با انتخاب یک تیم مناسب و مجرب می‌توانید هزینه‌های خود را در این زمینه به شکل چشم‌گیری کاهش دهید. اگر قصد دارید با صرف‌ کم‌ترین هزینه ممکن به بالاترین کیفیت دست پیدا کنید،‌ تنها کافی است تیم ما را جهت طراحی سایت فروشگاهی مدنظر خود به کار بگیرید. مفتخریم تا در این زمینه به شما عزیزان خدمت‌رسانی کنیم.

میزان زمان صرف شده‌ جهت طراحی سایت

یکی دیگر از فاکتورهای بسیار مهم در زمان محاسبه هزینه نهایی طراحی سایت، توجه به زمانی است که تیم مدنظر شما جهت انجام این کار تعیین می‌کند.

پیچیدگی‌های فنی برخی از سایت‌ها منجر بدان می‌شود که مدت زمان موردنیاز جهت ساخت آن‌ها بیشتر از حالت عادی باشد. همین امر می‌تواند هزینه و انرژی بسیار زیادی را از تیم‌های مختلف بگیرد و در نتیجه هزینه نیروی انسانی آن‌ها را افزایش دهد.

خوشبختانه امروزه با تکنیک‌های جدید کدنویسی و همچنین بهره‌گیری از قالب‌های پیش‌ساخته می‌توان این موضوع را تا حد مناسبی به طور کامل حل کرد.

البته اگر قصد دارید یک سایت با طراحی کاملاً اختصاصی و ویژه راه‌اندازی کنید، لازم است که به تیم طراح فرصت لازم را ارائه دهید تا آن‌ها هم بتوانند بر اساس خلاقیت خود سایت مدنظرتان را به بهترین شکل ممکن در اختیار شما قرار دهند.

همچنین یکی از مسائلی که در سفارش طراحی سایت فروشگاهی اهمیت دارد، طراحی سایت به شکل حرفه‌ای است که بتواند آن را از بقیه فروشگاه‌های اینترنتی متمایز کرده و اعتماد مشتریان را برای خرید جلب کند. از مهم‌ترین ویژگی‌های یک سایت فروشگاهی موفق می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • محتوای با کیفیت

یکی از ویژگی‌های مهم در طراحی سایت فروشگاهی ارائه محتوای جامع، شایسته و با کیفیت برای برند و محصولات است. این کار باعث می‌شود که مشتری از کیفیت محصول که خریداری می‌کند مطلع شده و همچنین در رتبه‌بندی سایت در موتورهای جستجو نیز نقش مؤثری ایفا می‌کند.

 • چیدمان محصولات

از دیگر ویژگی‌هایی که در سفارش طراحی سایت فروشگاهی باید مورد توجه قرار بگیرد و می‌تواند نقش مهمی در جذب مشتریان داشته باشد، چیدمان محصولات به خصوص در صفحه اصلی سایت است.

این چیدمان باید به حدی جذاب باشد که مشتری را ترغیب کند برای مدت زمان بیشتری در سایت مانده و بتواند به راحتی محصول مورد نظر خود را پیدا کند.

 • استفاده از تصاویر با کیفیت

در خرید اینترنتی خریدار امکان لمس و مشاهده محصول از نزدیک را ندارد به همین دلیل تصاویر نقش مهمی در جذب مشتریان و افزایش فروش دارند. تصاویر باید کیفیت بالایی داشته و از همه زوایا محصول را به مشتری نمایش دهند.

 • به‌روزرسانی سایت

یکی دیگر از ویژگی‌های مهم که در سفارش طراحی سایت فروشگاهی باید مورد توجه قرار داد، به‌روزرسانی منظم و به موقع سایت به منظور پیشگیری از مشکلات احتمالی مانند کند شدن سرعت، امنیت سایت و رفع خطاهای به وجود آمده است.

افزودن محصول و محتوای جدید نیز به نوعی به‌روزرسانی سایت بوده که با پاسخگویی نیازهای متعدد کاربران می‌تواند باعث بهبود تجربه کاربری و رتبه سایت شود.

 • بارگذاری سریع صفحات

یکی از موارد مهم در سفارش طراحی سایت فروشگاهی است زیرا هر جه زمان بارگذاری صفحات سایت کمتر باشد، موجب بهبود تجربه کاربری و رضایت مشتریان می‌شود. در صورتی که سرعت بارگذاری صفحات سایت به هر دلیل کند باشد، باعث خستگی، بی‌حوصلگی و بی‌انگیزه شده کاربران شده که نتیجه آن ترک سریع سایت و کاهش رتبه آن می‌شود.

 • واکنش‌گرا بودن سایت

این ویژگی در سفارش طراحی سایت فروشگاهی از اهمیت زیادی برخوردار است. منظور از واکنش‌گرا بودن سایت این است که کاربران بتوانند یک سایت را به راحتی بر روی دستگاه‌های مختلف مانند موبایل، تبلت و غیره مشاهده کرده و بدون محدودیت با آن کار کنند.

 • نمایش محصولات مرتبط و پیشنهادی

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های طراحی یک سایت فروشگاهی حرفه‌ای، نمایش محصولات مرتبط و مشابه به خریداران است. این محصولات را می‌توان در صفحه جزئیات محصول یا در سبد خرید نمایش داد تا خریدار در صورت نیاز بتواند برای خرید آن اقدام کند.

تصاویر در سایت فروشگاهی باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟

تصاویر در سایت فروشگاهی باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟

با توجه به این موضوع که در زمان خرید اینترنتی امکان لمس محصول توسط مشتریان وجود ندارد، تصاویر یکی از فاکتورهای مهم در سفارش طراحی سایت فروشگاهی به حساب می‌آید. از مهم‌ترین ویژگی‌های تصاویر در سایت‌های فروشگاهی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • استفاه از پس‌زمینه سفید

این کار باعث می‌شود که تمام حواس مشتری به محصول باشد و بتواند رنگ و شکل محصول را به خوبی تشخیص دهد.

 • استفاده از تصاویر با وضوح بالا

کیفیت بالای تصاویر باعث جلب توجه خریداران شده و به آن‌ها نشان می‌دهد که قصد خرید کالا با چه خصوصیاتی دارند.

 • استفاده از تصاویر متنوع

نمایش یک محصول از زوایای مختلف یا نمای 360 درجه باعث می‌شود که مشتری بتواند حس کامل‌تری از محصول به دست آورد و تجربه‌ای نزدیک به خرید حضوری از فروشگاه داشته باشد.

 • استفاده از ویدئو

با استفاده از ویدئو می‌توان در مدت زمان کوتاهی اطلاعات زیادی به مشتری داد و ابزار مناسبی برای جلب مشتریان است.

سفارش طراحی سایت فروشگاهی چه مزایایی دارد؟

طراحی سایت فروشگاهی چه مزایایی دارد؟
سفارش طراحی سایت فروشگاهی

سفارش طراحی سایت فروشگاهی حرفه‌ای مزایای زیادی به همراه دارد که می‌توانند شرایط رشد و توسعه یک کسب و کار و دستیابی به موفقیت که فروش و کسب سود بیشتر است را فراهم کنند. از مهم‌ترین مزایای راه‌اندازی یک سایت فروشگاهی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • هزینه پایین راه‌اندازی
 • امکان دسترسی مشتریان به صورت شبانه‌روزی
 • امکان فروش محصول یا خدمات بدون مرز و محدودیت مکانی
 • امکان دسترسی به اطلاعات مشتریان به منظور تبلیغات
 • افزایش اعتبار کسب و کار
 • امکان مدیریت کردن حجم زیادی از محصولات
 • امکان مدیریت و انجام امور با سرعت بالا
 • امکان نمایش حجم زیادی از محصولات در سایت

همان‌طورکه پیش از این نیز گفتیم، استفاده از یک سایت فروشگاهی برای فروش محصولات مختلف، می‌تواند مزایای بسیار زیادی داشته باشد.

در این بخش، برخی دیگر از مزایای راه‌اندازی سایت‌های فروشگاهی را به صورت مختصر نام می‌بریم که باعث می‌شوند کسب‌وکار شما رونق زیادی بگیرند.

با توجه به این مزایا، مطمئن خواهید شد که باید در سریع‌ترین زمان ممکن، برای راه‌اندازی یک فروشگاه اینترنتی اقدام کنید. مهم‌ترین مزایای سفارش طراحی سایت فروشگاهی برای کسب‌وکارهای مختلف، عبارت‌اند از:

 • داشتن ظاهر بهتر

داشتن ظاهر بهتر

طبیعتا زمانی که مشتریان بفهمند که شما فروشگاه اینترنتی دارید، خیلی بهتر به شما اعتماد خواهند کرد. علاوه بر این که داشتن فروشگاه اینترنتی باعث می‌شود که فعالیت‌های شما خیلی حرفه‌ای‌تر به نظر برسد.

به همین دلیل هم اگر می‌خواهید روی مشتریان خود تاثیر مثبت بگذارید، بهتر است حتما یک سایت فروشگاهی طراحی کنید.

 • امکان دسترسی 24 ساعته و همه روزه

امکان دسترسی 24 ساعته و همه روزه

فرض کنید که شما در یکی از پاساژهای مهم شهر خود، یک مغازه فیزیکی دارید. در این شرایط، طبیعتا باید ساعات خاصی از روز مغازه را باز کرده و ساعتی هم آن را ببندید.

به عنوان مثال، غالبا می‌توانید مغازه را از 8 صبح تا 12 شب باز نگه دارید. حالا اگر کسی بخواهد در نیمه شب از شما خرید کند، چاره چیست؟

با استفاده از یک فروشگاه اینترنتی، شما می‌توانید به صورت 24 ساعته در دسترس مشتریان باشید و آنها هر زمان که بخواهند، می‌توانند از شما خرید کنند. این مسئله درباره روزهای تعطیل نیز صدق می‌کند.

 • کاهش هزینه‌ها

کاهش هزینه‌ها

در صورتی که یک فروشگاه واقعی داشته باشید، باید هزینه قابل توجهی برای اجاره و یا خرید مغازه بپردازید.

علاوه بر این که هزینه چیدن وسایل و یا حتی استخدام فروشنده هم به این موارد اضافه می‌شوند. این در حالی است که سفارش طراحی سایت فروشگاهی به شما این امکان را می‌دهد که نیازی به پرداخت هیچ یک از این هزینه‌ها نداشته باشید.

 • کسب سود بیشتر

زمانی که شما برای راه‌اندازی فروشگاه اینترنتی خود هزینه کمتری بپردازید، طبیعتا می‌توانید سود بیشتری از فروش محصولات به دست بیاورید.

در نتیجه این امر، بیشتر صاحبان کسب‌وکارها ترجیح می‌دهند که به صورت اینترنتی فعالیت کنند. حتی اگر شما یک مغازه واقعی هم داشته باشید، بهتر است در کنار آن، یک فروشگاه اینترنتی را نیز راه اندازی نمایید.

دیگر ویژگی های سفارش طراحی سایت فروشگاهی

دیگر ویژگی های طراحی سایت فروشگاهی
سفارش طراحی سایت فروشگاهی

با توجه به موارد قبل، مطمئن شدید که داشتن فروشگاه اینترنتی تا چه حد می‌تواند روی سود شما تاثیرگذار باشد.

اکنون نوبت به آن رسیده که برای سفارش طراحی سایت فروشگاهی هم اقدام کنید. یک فروشگاه اینترنتی مناسب و حرفه‌ای، باید ویژگی‌های خاصی داشته باشد که در این بخش، آنها را به صورت خلاصه نام می‌بریم.

پس با دقت به هر یک از آنها توجه کنید و مطمئن شوید که فروشگاه اینترنتی شما تمام این ویژگی‌ها را دارد.

زیرا داشتن این ویژگی‌ها موجب می‌شود که افراد بیشتری به سمت کسب‌وکار شما جذب شوند و میزان فروش شما نیز افزایش پیدا کند.

 • طراحی جذاب

اولین چیزی که در طراحی فروشگاه اینترنتی توجه هر کسی را به سمت خود جلب می‌کند، ظاهر و طراحی است. به همین دلیل هم پیشنهاد می‌کنیم که حتما از طراحی‌های جذاب و منحصربه‌فردی استفاده کنید تا مخاطبان به محض ورود به وب‌سایت شما، به آن جذب شوند.

پیشنهادی که می‌توانیم در این زمینه به شما کنیم، این است که تا حد امکان، طراحی وب‌سایت فروشگاه اینترنتی خود را بر اساس مخاطبان‌تان انتخاب کنید.

به عنوان مثال، اگر لوازم آرایشی می‌فروشید و بیشتر مخاطبان شما خانم‌ها و دخترهای جوان هستند، می‌توانید طراحی سایت خود را به شکل صورتی و فانتزی در بیاورید.

نکته مهمی‌که در طراحی ظاهر سایت باید به آن توجه خیلی زیادی داشته باشید، این است که سایت شما باید در عین زیبایی، برای استفاده کردن راحت باشد. به این معنی که حتی افرادی که به طور کامل از تکنولوژی آگاه نیستند هم باید بتوانند خیلی راحت با سایت شما کار کنند.

 • داشتن سبد خرید

داشتن سبد خرید

زمانی که مشتریان از فروشگاه شما خرید می‌کنند، باید تمام خریدهای آنها درون سبد خرید برود. با داشتن این ویژگی، آنها می‌توانند ببینند که چه اقلامی‌درون سبد خرید آنها وجود دارد و در صورت نیاز، خیلی راحت این اقلام را کم و یا زیاد کنند.

در سبد خرید، مجموع هزینه‌های تمام کالاهایی که آنها خریدند، محاسبه می‌شود. داشتن سبد خرید برای هر فروشگاه اینترنتی مهم است و به هیچ عنوان نمی‌توانید فروشگاهی راه‌اندازی کنید که سبد خرید نداشته باشد.

 • جست‌وجو

فرض کنید که شما وارد یک فروشگاه می‌شوید و به دنبال یک محصول خاص می‌گردید. در این شرایط، طبیعتا نمی‌توانید تمام محصولات را زیر و رو کنید تا کالای مورد نظر خود را ببینید.

استفاده از قابلیت جستجو در فروشگاه اینترنتی به شما این امکان را می‌دهد که خیلی راحت کالای مورد نظر خود را در تمام فروشگاه جستجو و پیدا کنید. حتی شما این امکان را دارید که تعیین کنید که کالاهای موجود در فروشگاه بر اساس یک ویژگی خاص مرتب شوند.

 • چت آنلاین

یکی از ویژگی‌های جذابی که شما می‌توانید در سفارش طراحی سایت فروشگاهی خود در نظر بگیرید، استفاده از چت آنلاین است.

با استفاده از این قابلیت، مخاطبان به محض ورود به وب‌سایت فروشگاهی شما، با صفحه‌ای روبرو می‌شوند که درصورت سوال داشتند، می‌توانند به صورت مستقیم از شما بپرسند.

چت آنلاین باعث می‌شود که مخاطبان خیلی بهتر به شما اعتماد کنند و سعی کنید برای افزایش اعتماد آنها، خیلی سریع جواب آنها را بدهید.

در این صورت، آنها خیلی راحت برای خرید ترغیب می‌شوند و بدین صورت، می‌توانید سود خیلی بیشتری به دست بیاورید.

 • حساب خصوصی برای کاربران

خیلی مهم است که شما بتوانید از تمام اطلاعات کاربران خود به طور کاملا دقیق و مناسب محافظت کنید. مطمئن شوید که تمام اطلاعات کاربران شما مانند شماره تلفن همراه و آدرس، کدگذاری شده‌اند و هیچکس دیگری نمی‌تواند به آنها دسترسی پیدا کند.

طبیعتا زمانی که شما چیزی را به صورت اینترنتی می‌خرید، باید آدرس خود را وارد کنید. خیلی مهم است که سایت فروشگاهی شما به‌گونه‌ای باشد که این آدرس برای افراد دیگر فاش نشود.

 • سرعت بالا

طراحی سایت فروشگاهی شما باید طوری باشد که سرعت بسیار بالایی داشته باشد و در سریع‌ترین زمان ممکن، به نیازهای مخاطبان پاسخ دهد.

در این صورت است که می‌توانید مخاطبان را درون فروشگاه خود نگه دارید. اگر سایت شما سرعت کمی‌داشته باشد، مشتری خیلی راحت از آن خارج شده و وارد سایت دیگری برای خرید می‌شود. سرعت سایت فروشگاهی شما به فاکتورهای متعددی مانند کدنویسی، تصاویر استفاده شده و المان‌های اضافی در طراحی بستگی دارد.

 • مدیریت راحت

مدیریت راحت
سفارش طراحی سایت فروشگاهی

در نهایت، شما باید بتوانید به تمام اطلاعات مربوط به سایت فروشگاهی خود دسترسی داشته باشید و در صورت نیاز، آنها را تغییر دهید.

درست است که استفاده از سایت فروشگاه اینترنتی به راحت‌تر شدن فرایند فروش محصولات شما کمک خیلی زیادی می‌کند، اما باید بدانید که مدیریت فروش هم می‌تواند تاثیر زیادی در میزان سودتان داشته باشد.

به همین دلیل هم بهتر است طراحی سایت خود را به‌گونه‌ای انجام دهید که در هر شرایطی، بتوانید آن را به‌راحتی مدیریت کرده و در صورت نیاز، تغییر دهید.

سایت فروشگاهی چیست؟

سایت فروشگاهی چیست؟

ممکن است افرادی را مشاهده کرده باشید که می‌خواهند سفارش طراحی سایت فروشگاهی را به یک مجموعه واگذار کنند. اما به درستی ندانید که وب سایت فروشگاهی چیست و چه انواع و ویژگی‌هایی دارد.

سایت فروشگاهی همان‌طور که از نامش نیز مشخص شده یک نوع پایگاه اینترنتی محسوب می‌شود که به کاربران این امکان را می‌دهد تا کالاها، خدمات و محصولات دیجیتالی، فیزیکی و یا حتی مجازی مورد نیاز خود را از طریق اینترنت تهیه کنند. با کمک چنین وب سایت‌هایی شما می‌توانید کسب و کار خود را راه‌اندازی کرده و یا آن را توسعه و رونق بخشید.

همان‌طور که می‌دانید دنیای امروز، دنیای تجارت الکترونیک و اینترنت است. به همین دلیل تمامی صاحبان مشاغل و افراد فعال در صنایع گوناگون باید جایگاه ویژه‌ای را در فضای اینترنت به خود اختصاص دهند تا از رقبای کاری خود عقب نمانند.

در این شرایط سفارش طراحی سایت فروشگاهی به یک شرکت با تجربه و کاردان ضرورت و اهمیت دارد. شرکت‌های طراحی سایت فروشگاهی در کشور ایران این نوع پایگاه‌ها را در نمونه‌های مختلفی طراحی می‌کنند. بعضی از این وب سایت‌ها تنها در یک زمینه خاص فعالیت داشته و محصولاتی یکپارچه را در اختیار متقاضیان قرار می‌دهند.

در حالی که برخی دیگر در زمینه‌های متنوعی فعالیت داشته و محصولات و کالاهای آن‌ها انواع مختلفی دارند. بسیاری از صاحبان این کسب و کارها با سفارش طراحی سایت فروشگاهی و فروش آنلاین توانسته‌اند خود را به یک برند بزرگ و موفق تبدیل کنند.

انواع طراحی سایت فروشگاهی

انواع طراحی سایت فروشگاهی

پس از سفارش طراحی سایت فروشگاهی شرکت ارائه دهنده خدمات طراحی، می‌تواند پایگاه مد نظر شما را در انواع مختلفی طراحی کند. به طور کلی سایت‌های فروشگاهی بر اساس نوع ساختار و شیوه فروش خود در شش دسته اصلی جای می‌گیرند.

بعضی از این سایت‌ها بیزینس به مصرف کننده هستند. یعنی شرکت‌هایی که محصولاتی را تولید کرده‌اند، با طراحی چنین سایت‌هایی می‌توانند به شکل کاملا مستقیم در تعامل با مصرف کننده نهایی قرار بگیرند و بدون واسطه محصول خود را به وی بفروشند.

نوع دیگر وب سایت‌های فروشگاهی، بیزینس به بیزینس است. مصرف کننده محصولات در این نوع سایت‌ها یک شرکت و یا مجموعه تجاری است. از جمله این سایت‌ها می‌توان به سایت‌های تامین کننده زنجیره خرده فروشی‌ها اشاره کرد. در حالت معمول این سایت‌ها امکان خرید عمده را نیز برای مصرف کنندگان خود تدارک می‌بینند.

برخی از سایت‌های فروشگاهی از نوع بیزینس به دولت هستند و به تامین نیازهای صنعت غذایی کشور دست می‌زنند. این شرکت‌ها به عنوان پیمانکار دولتی فعالیت داشته و سعی دارند کالا و خدمات مورد نیاز مجموعه‌های دولتی را فراهم سازند.

شرکت طراحی سایت فروشگاهی می‌تواند وبسایت شما را در نوع مصرف کننده به مصرف کننده طراحی کند. یعنی افرادی از مجموعه شما خرید کرده و کالاهایتان را به فروش می‌رسانند و در ازای خدمات خود پورسانت دریافت می‌کنند.

برخی پلتفرم‌های تجارت الکترونیک نیز طراحی شده‌اند که به فروش محصولات میان کاربران و مردم اقدام می‌نمایند. طراحی سایت‌های فروشگاهی را می‌توانید با سیستم مدیریت محتوای وردپرس، سایت سازهای آنلاین و برنامه نویسی وب انجام دهید.

نکات لازم برای سفارش طراحی سایت فروشگاهی

نکات لازم برای سفارش طراحی سایت فروشگاهی

 • طراحی وب سایت سازگار با موبایل

سفارش طراحی سایت فروشگاهی خود را باید به مجموعه‌ای واگذار کنید که این پایگاه‌ها را سازگار با موبایل و یا با قابلیت ریسپانسیو طراحی می‌کند. به قابلیت ریسپانسیو، امکان واکنشگرایی وب سایت نیز گفته می‌شود.

اگر سفارش طراحی سایت فروشگاهی را به مجموعه‌ای بسپارید که آن را به صورت ریسپانسیو طراحی می‌نماید، این امکان را دارید که صفحات پایگاه اینترنتی خود را در انواع مختلف دستگاه‌های دیجیتال و هوشمند از قبیل موبایل، تبلت، لپ تاپ و..‌ به نمایش درآورید.

همان‌طور که می‌دانید در حال حاضر بسیاری از افراد خریدهای خود را به شیوه آنلاین و از طریق گوشی موبایل انجام می‌دهند. پس اگر چنین امکانی در سایت شما وجود نداشته باشد، این حجم وسیع مشتری را از دست خواهید داد. مشتریان و کاربران وب سایت شما باید دقیقاً همان تجربه‌ای را که از کار کردن با مرورگر کامپیوتر دارند با موبایل نیز به دست آورند.

پس حواستان باشد که تجربه خرید در مرورگرها در دستگاه‌های مختلف یکسان و به یک شیوه باشد. همچنین وب سایتتان با سرعت بالایی بارگیری شود. بیشتر مشتریان و خریداران که از طریق موبایل اقدام به خرید می‌کنند سایت‌ها و یا اپلیکیشن‌هایی را در نظر می‌گیرند که سرعت بالاتری داشته و یا به عبارت دیگر وقت آن‌ها را تلف نمی‌کند.

 • ساده سازی بخش تجارت الکترونیک

شرکتی که سفارش طراحی سایت فروشگاهی را به آن واگذار می‌کنید باید برای بخش تجارت الکترونیک وب سایت مورد نظر، عملیات‌ها و فرایندهای ساده‌ای در نظر بگیرند. در واقع کاربران باید پس از وارد شدن به سایت شما بتوانند با سرعت بالا و بدون اتلاف وقت فراوان به هر آنچه که نیاز دارند دسترسی داشته و به محصول و یا خدمات مورد نظرشان با چند کلیک ساده و بدون معطلی دست یابند.

از سوی دیگر هر کدام از عناصر موجود در وب سایت فروشگاهی شما باید یک هدف خاص و مشخص را تعقیب کرده و وجود آن بدون هدف و منظور نباشد. تمرکز اصلی یک سایت فروشگاهی باید در فروش بالاتر و ارائه یک تجربه خرید خوب و مناسب بوده و طراحی شفاف و قابل فهمی داشته باشد.

پس بهتر است سفارش طراحی سایت فروشگاهی خود را به مجموعه‌ای واگذار کنید که نکات کلیدی لازم در این زمینه را به خوبی رعایت کرده و اصول و قواعد این کار را در نظر می‌گیرند. برای نمونه از فضاهای سفید استفاده کرده و رنگ‌های سایت را حداکثر به سه رنگ در هر صفحه محدود می‌نمایند. همچنین از فونت‌های ساده و خوانا استفاده می‌کنند.

 • کاربرپسندی سایت

کاربرپسندی سایت

یکی دیگر از مهمترین نکاتی که باید پیش از سفارش طراحی سایت فروشگاهی به یک مجموعه معتبر به آن دقت داشته باشید کاربر پسندی وب سایت است. در واقع بیشتر مردم به این دلیل به خرید آنلاین از سایت‌های فروشگاهی تمایل نشان می‌دهند که راحتی بالایی را تجربه می‌نمایند.

پس سفارش طراحی سایت فروشگاهی را به مجموعه‌ای واگذار کنید که به این نکته واقف بوده و به مشتریان شما این امکان را می‌دهند که به محصولات مد نظر خود به راحتی و در سریع‌ترین زمان ممکن دسترسی داشته باشند. هرچه سایت شما ساده‌تر طراحی شده و کاربر پسندتر به نظر برسد، به همان نسبت مشتریان بیشتری را به سمت خرید سوق خواهید داد.

اگر مشتریان احساس کنند که با ورود به سایت شما سردرگم شده و یا به محصولات مد نظرشان دسترسی ندارند، به زودی آن را ترک خواهند کرد. حواستان به این نکته هم باشد که لوگوی برند خود را در صفحه اصلی سایت جای دهید تا در معرض دید کاربران باشد.

منوی ناوبری اصلی شما هم باید در بالای وب سایت به نمایش درآید و بخش‌های سایتتان هم به خوبی سازماندهی شده باشند.

 • استفاده از تصاویر با کیفیت بالا

شما می‌توانید سفارش طراحی سایت فروشگاهی را به مجموعه‌های زیادی واگذار کنید. با این حال بهتر است شرکتی را برای این کار در نظر بگیرید که به تمامی بخش‌های وب سایتتان توجه کافی دارند و یکی از مهمترین این بخش‌ها تصاویر سایت هستند.

تصاویر سایت نقش قابل توجهی در جذب مخاطب داشته و نمونه‌های با کیفیت آن‌ها نرخ تبدیل را چیزی در حدود ۴۰ درصد افزایش خواهند داد. بهترین کاری که می‌توانید برای دستیابی به سود بالاتر و فروش بیشتر از طریق سایت فروشگاهی خود انجام دهید، این است که محصولات عرضه شده را با تصاویر با کیفیت مطلوب در کانون توجه و در معرض دید کاربران قرار دهید.

حواستان باشد که مشتریان تمایل دارند پیش از خرید یک محصول آن را از زوایای مختلف مورد بررسی قرار دهند. به همین دلیل باید تصاویر شما بدون عیب و نقص بوده و واقعی باشند. هرچه تصاویر شما واقعی‌تر و با کیفیت‌تر باشند، می‌توانید اعتماد بیشتری را از جانب مشتریان به دست آورید.

بسیاری از صاحبان کسب و کارها سفارش طراحی سایت فروشگاهی خود را به شرکت‌هایی واگذار می‌کنند که برای محصولات آن‌ها اسلایدها و تصاویر مختلفی تهیه می‌کنند. در این صورت مشتریان می‌توانند قبل از اقدام به خرید محصول مورد نظر خود را از زوایا و در موقعیت‌های گوناگون مشاهده و بررسی نمایند.

سپس با اطمینان خاطر کافی خرید کنند. حتی می‌توانید امکان زوم و یا عکس ۳۶۰ درجه بر روی تصاویر محصولات را فراهم کنید تا کاربران محصول را با جزئیات دقیق‌تری مشاهده و بررسی کنند. شرکتی که سفارش طراحی سایت فروشگاهی را به آن واگذار می‌کنید باید تصاویر مورد نظر شما را برای وب، بهینه سازی کنند.

در واقع برخی از تصاویر که با کیفیت بالا هم تهیه شده‌اند، برای بارگذاری به مدت زمان زیادی نیاز دارند. پس شرکت طراح باید از سایت سازهایی کمک بگیرد که قادر به فشرده سازی تصاویر به صورت خودکار هستند و آن‌ها را به خوبی بهینه می‌سازند تا مشاهده آن‌ها راحت‌تر شود.

 • رنگ‌های متنوع و جذاب

رنگ‌های متنوع و جذاب

شرکتی که می‌خواهید سفارش طراحی سایت فروشگاهی را به عهده آن واگذار کنید باید از رنگ‌های جذابی برای طراحی وب سایت شما استفاده کنند. برای انجام این فرایند باید تیم طراح با اصول روانشناسی رنگ‌ها آشنایی کافی داشته باشند. با کمک این ویژگی می‌توانید نرخ تبدیل را افزایش دهید.

از سوی دیگر رنگ‌های جذاب و تصاویر با کیفیت نقش قابل توجهی در ایجاد انگیزه برای خرید دارند. برخی از طراحان بر این باورند که استفاده از رنگ قرمز در دکمه‌های cta نرخ کلیک را چیزی در حدود ۳۴ افزایش خواهد داد. با این حال شرکت طراح سایت باید برای طراحی وب سایت فروشگاهی شما از رنگ‌هایی استفاده کند که با برندتان بیشترین همخوانی و سازگاری را دارند.

این رنگ‌ها باید اصول دسترسی کاربران را در نظر گرفته و مطابق با قانون روانشناسی رنگ‌ها در کنار یکدیگر جای بگیرند. برای طراحی سایت فروشگاهی یک قانون طراحی رنگ وجود دارد.

این قانون بر این باور است که برای طراحی چنین پایگاه‌هایی، باید از ۶۰ درصد رنگ اصلی و ۳۰ درصد رنگ فرعی استفاده شود. مطابق با این قانون میزان استفاده از رنگ‌های آکسان ۱۰ درصد خواهد بود.

 • تجربه پرداختی آسان و بدون وقفه

بسیاری از کاربران به قصد خرید یک محصول خاص به یک وب سایت فروشگاهی وارد می‌شوند. اما با مشاهده هزینه‌های بالای حمل و نقل و یا فرایند پرداخت پیچیده یا حتی نیاز به ایجاد حساب کاربری از آن سایت خارج شده و به خرید دست نمی‌زنند.

پس بهتر است سفارش طراحی سایت فروشگاهی خود را به شرکتی واگذار کنید که با آگاهی از این موضوع، فرایند پرداخت ساده‌ای را برای وب سایت شما در نظر می‌گیرند و صفحه تسویه حساب وب سایت را ساده و با پیمایش آسان طراحی می‌کنند.

سایت شما باید هم به مشتریان مهمان و هم اعضای سایت امکان خرید ارائه دهد. همچنین باید از کاربران اطلاعات کمی را دریافت نموده و آن‌ها را گیج و سردرگم نکند. از سوی دیگر سیاست‌های حمل و نقل رایگان، بازگشت و پرداخت وجه و…. برای آن در نظر بگیرد.

حواستان باشد که از بهترین شیوه‌های امنیت تجارت الکترونیک در وب سایت خود استفاده کنید تا مشتریان خریدی امن‌تر و مطمئن‌تر را تجربه کنند.

 • نمایش نظرات و رضایت مشتریان

یکی دیگر از نکاتی که باید در هنگام سفارش طراحی سایت فروشگاهی به یک شرکت به آن دقت داشته باشید، این است که مطمئن شوید شرکت مورد نظر از یک بخش نظرات و رضایت مشتریان برای طراحی وب سایت شما استفاده می‌کنند.

نظرات و اظهارات مثبتی که از مشتریان فعلی دریافت نموده‌اید و نقش قابل توجهی در تشویق و ترغیب خریداران بالقوه دارد. به طور کلی می‌توان گفت یکی از موثرترین راهکارهای تبلیغاتی در چنین شرایطی در معرض دید قرار دادن نظرات مثبت مشتریان واقعی شما است.

اگر بازدید کنندگان وب سایت مشاهده کنند که افراد دیگر تجربه خرید موفقی از سایت شما داشته‌اند، بهتر می‌توانند تصمیم گرفته و به شما اعتماد کنند. به همین دلیل فروش بیشتر و سود بالاتری را از آن خود خواهید ساخت.

سخن پایانی درباره سفارش طراحی سایت فروشگاهی

سخن پایانی درباره سفارش طراحی سایت فروشگاهی
سفارش طراحی سایت فروشگاهی

همان‌طورکه در این مقاله متوجه شدید، سفارش طراحی سایت فروشگاهی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و در حال حاضر به خاطر پیشرفت علم و فناوری، استفاده از این روش می‌تواند گزینه بسیار مناسبی برای کسب سود بیشتر برای کسب‌وکارهای مختلف باشد.

حتی اگر شما کسب‌وکار واقعی دارید، مطمئن باشید که با استفاده از یک فروشگاه اینترنتی، می‌توانید سود خود را چندین برابر افزایش دهید.

علاوه بر این، اگر هزینه زیادی برای شروع یک کسب‌وکار جدید ندارید، باز هم فروشگاه اینترنتی می‌تواند گزینه مناسبی برای شما باشد.

امروزه کسب و کارهای مختلف برای فروش محصولات و خدمات خود به مشتریان ناگزیر به فعالیت به صورت آنلاین هستند.

بهترین روش برای این کار راه‌اندازی یک فروشگاه اینترنتی برای ارائه خدمات و محصولات به مشتریان است.

کسب و کارها با سفارش طراحی سایت فروشگاهی و راه‌اندازی آن می‌توانند خدمات خود را به صورت 24 ساعته و بدون محدودیت به مخاطبان ارائه داده که نتیجه آن کسب درآمد و سود بیشتر خواهد بود.

اگر تا اینجای مقاله مطالعه کردید و سوالی در مورد سفارش سفارش طراحی سایت فروشگاهی دارید میتوانید از قسمت تماس با شایتک سوال خود را مطرح کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *